بخش خدمات

واردات
  • واردات

واردات

داد و ستد کالا بین بشر و جوامع مختلف از دیرباز تابع ضوابط و قواعد مشخصی بوده است. هر چند این ضوابط یا مقررات ممکن است بسیار ساده و ابتدایی بوده و شکل مدون و مکتوب نداشته باشد. در واردات کالا اولین قدم این است که فروشنده یا تولید کننده کالای خود را در خارج از کشور بیابید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید یا فکر می کنید ممکن است فروشنده اصطلاحا کلاهبردار باشد بهتر است جستجوی فروشنده مناسب را به متخصصین فرتاک تجارت بسپارید.

قدم دوم استعلام مشخصات فنی و قیمت کالا و شرایط همکاری پس از شناسایی سازنده یا فروشنده می باشد، که این امر مستلزم تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان ملی آن کشور و آگاهی از اصول مکاتبات تجاری و آشنایی به زبان و اصطلاحات بازرگانی می باشد. برای واردات بهتر است در ابتدا نمونه کالا را دریافت نمایید و سپس تصمیم گیری در مورد واردات را اتخاذ نمایید. این تصمیم را با توجه به شرایط فروش و قیمت تمام شده کالا و آیتم های موثر دیگر بگیرید.

قدم بعدی دریافت پیش فاکتور یا پرفورما می باشد که داشتن اطلاعات کافی از تعرفه ها و شرایط ورودی واردات کالا الزامی است. سپس هزینه ها را محاسبه کرده که این امر نیاز به تخصص و آشنایی کافی با هزینه های حمل و نقل و گمرک و غیره دارد.

با جمع بندی کلیه موارد گفته شده تصمیم گیری نهایی جهت واردات را انجام دهید.

به توصیه های زیر توجه کنید

– ببینیدکه واردات چه کالاهایی سودآورتر است.

–  برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام نمایید.

– به استاندارد های لازم کالا توجه داشته باشید.

– با فروشند گان مختلف از کالاها ارتباط برقرار نموده و استعلام قیمت و شرایط معامله را در نظر داشته باشید.

با توجه به تخصصی بودن امر واردات، نیاز و تسلط به زبان بازرگانی و داشتن اطلاعات و تجربیات تخصصی بازرگانی در این رابطه اکیدا توصیه می گردد.

گروه بازرگانی فرتاک تجارت با دارا بودن دفاتری در کشورهای ایران (تهران، قم، شیراز)، چین (شانگهای، گوانژو)، امارات (دبی) و ترکیه (استامبول) آماده همکاری با کلیه بازرگانان و واردکنندگان عزیز در رابطه با واردات از جستجو کالا تا تحویل کالا در محل شما می باشد و به شما این اطمینان داده می شود که کلیه مراحل ذکر شده در بالا به بهترین و تخصصی ترین شیوه ممکن انجام پذیرد و امید است که تجار محترم از خدمات فوق بهره لازم را ببرند.